Scroll Top

AĞIZ BAKIM EĞİTİMİ

Koruyucu diş hekimliğinin önemli çalışma alanlarından biri de ebeveynlere ve çocuklara ağız ve diş bakımı eğitiminin verilmesi, diş temizliği ve ağız bakımı becerisinin geliştirilmesi ve bu gelişimin takip edilmesidir.

Ağız bakımı ve diş temizliği eğitiminin bir parçası olarak ebeveyne ve çocuğa diş fırçası, diş macunu, diş ipi ve gargaranın kullanımı, günlük ağız bakımının sıklığı ve zamanı, bakım ürünlerinin çocuğa özel, çocuğun diş ve diş eti yapısına ve yaşına uygun olarak belirlenmesi hakkında uygulamalı bilgi verilir.

Dişleri, mutlaka uyumadan önce olmak üzere günde en az 2 kez fırçalayarak, gerektiğinde diş ipi ya da gargara ile ağız temizliğini tamamlayarak sağlıklı ağız ve dişlere sahip olmanın önemi anlatılır.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.