Scroll Top

ORTODONTİ

Ortodontik tedaviler genellikle çapraşıklık, açıklık, öne çıkıntılık gibi diziliş ve hizalanma, istenmeyen diş gelişimi sorunu olan dişlerin tedavisidir.

Uzun sürebilen bir tedavidir. Ortodontik gelişim bozukluklarının erken veya zamanında farkedilmesi tedavinin başarı şansını artırır.

Ortodontik sorunu tedavi etmek için özel tasarlanmış diş teli, braket ve şeffaf plaklar kullanılır. Ortodontik tedavi süresince diş teli kullanmak istemeyen ya da diş telinin görülmesini, yeme-içme hareketinin kısıtlanmasını istemeyen hastalar için şeffaf plaklar (invisaling first), görünmez diş teli (lingual ortodonti) gibi değişik çözümler bulunmaktadır.

Ortodontist daimi dişlerin gelişimi, dişlerin hizalanma biçimi gibi birçok kriteri ve hastanın beklentilerini dikkatle alarak en uygun tedaviyi belirler.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.