Scroll Top

DİŞ ÇEKİMİ

Çocuk dişleri değişik nedenlere bağlı olarak çekilebilir. Çocuklarda sıklıkla karşılaşılan nedenler; kanal tedavisi ile kurtarılamayacak ileri derecede çürümüş diş, ortodonti tedavi planlaması, travmaya veya hastalığa bağlı olarak dişin önemli oranda kopması, kırılmasıdır.

Çürüğe bağlı diş çekilmelerinin sıklıkla görülme nedeni genellikle çocuklarda yüksek şekerli besin tüketimi ve yeterince gelişmemiş diş bakımı becerisi ve düzenli diş hekimi ziyaret alışkanlığının olmamasıdır.

Ortodontik tedavi planlaması içerisinde, hizalanma ve dizilim sorununun giderilmesi için bazen bir ya da birden çok dişin çekilmesi gerekebilir.

Diş çekimi lokal anestezi ile yapılır ve huzursuz çocuk hastalar, operasyon öncesinde deneyimli hekim tarafından sakinleştirilir.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.