Scroll Top

DİŞ ETİ TEDAVİLERİ

Genellikle diş temizliği ve ağız bakımı becerilerinin gelişmemiş ve düzenli diş hekimi ziyareti alışkanlığının kazanılmadığı durumlarda, genetik faktör, yetersiz beslenme, sistemik hastalıklar ve kullanılan bazı ilaçlar, diş sıkma alışkanlığı gibi bir çok nedene bağlı olarak çocuklarda periodontitis (diş eti iltihabı) görülebilinir.

Diş eti iltihabının belirtileri şişme, kızarma, kanama ve ağız kokusudur.  Zamanında tedavi edilmemiş çocuklarda hastalık tüm ağza yayılabilir, ciddi doku kayıpları yaşanır ve dişler kaybedilme noktasına gelebilir.

Diş eti iltihabının tedavisinde, hastalığın ilerleme seviyesine göre derin temizlik, ilaç tedavisi veya cerrahi müdahale gibi yöntemler kullanılır.

Etkin ve düzenli di temizliği ve düzenli hekim kontrolü diş eti rahatsızlarının önlenmesi veya erken aşamada teşhis ve tedavi edilmesinde önemlidir.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.