Scroll Top

BİNLERCE YIL ÖNCESİNDEN TURKUAZ DİŞ POLİKLİNİĞİ’NE

Diş hekimliğinin gizemli geçmişi, yeni keşiflerle aydınlanırken, elde edilen bulgular bizleri büyülemektedir. Slovenya’da bulunan 6500 yıl öncesine ait bir insan iskeletinde balmumundan yapılmış bir dolguya rastlanmıştır. İtalya’nın Dolomit dağlarında bulunan 14 bin yıllık iskelet üzerinde yapılan mikroskobik incelemede iltihaplı bir dişin çakmaktaşıyla kazınarak tedavi edildiği anlaşılmıştır.

Etkileyici geçmişinden bugüne, baş döndüren teknolojik gelişmelerle, diş hekimliği önemli bir büyüklüğe ulaşmıştır. Cad-Cam tabanlı dijital diş hekimliği, panoramik görüntüleme, lazer gibi uygulamalar tedavilerin başarısını güçlendirmiştir. Greft, sinüs, flap ve titanyumdan implant yerleştirme gibi yöntemlerle ileri cerrahi ve yumuşak doku alanında önemli tedavi teknikleri geliştirilmiştir. Zirkonyum, lamina, beyazlatma gibi estetik uygulamalarla kemiklerimize, dişlerimize ve gülüşümüze yeniden kavuşmamız sağlanmıştır.

Özel Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı olarak İstanbul Anadolu yakasında, kendine has tarihi dokusu ve doğal güzellikleri olan Kadıköy İlçesinde, iki kliniğimizle hizmet vermekteyiz. Kliniklerimizden biri Kadıköy’ün çok eski yerleşim yerlerinden biri olan Moda’dadır.  Diğer Kliniğimiz ise  alışveriş mağazaları ve eğlence mekanları  ile ünlü Bağdat Caddesi üzerindedir. 

Diş cerrahisi, diş estetiği ve koruyucu diş hekimliğinin bu muhteşem yolculuğunda birlikte yol almaktan ve değerli hastalarımızı kliniklerimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Her zaman yollarımızın kesişmesi dileğiyle…

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.