1998 yılına dayanan deneyimimiz ve birikimimiz ile Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri olarak Kadıköy ve Bağdat Caddesi kliniklerimizde diş hekimlerinin tüm alanlarında hizmet vermekteyiz. Hastalarımızı kliniklerimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız.
BİNLERCE YIL ÖNCEYE DAYANAN DİŞ HEKİMLİĞİ

Diş hekimliğinin gizemli geçmişi, yeni keşiflerle aydınlanırken, elde edilen bulgular bizleri büyülemektedir. Slovenya’da bulunan 6500 yıl öncesine ait bir insan iskeletinde balmumundan yapılmış bir dolguya rastlanmıştır. İtalya’nın Dolomit dağlarında bulunan 14 bin yıllık iskelet üzerinde yapılan mikroskobik incelemede iltihaplı bir dişin çakmaktaşıyla kazınarak tedavi edildiği anlaşılmıştır.

Diş Hekimliği teknoloji ile buluşur

Etkileyici geçmişinden bugüne, baş döndüren teknolojik gelişmelerle, diş hekimliği önemli bir büyüklüğe ulaşmıştır. Cad-Cam tabanlı dijital diş hekimliği, panoramik görüntüleme, lazer gibi uygulamalar tedavilerin başarısını güçlendirmiştir. Greft, sinüs, flap ve titanyumdan implant yerleştirme gibi yöntemlerle ileri cerrahi ve yumuşak doku alanında önemli tedavi teknikleri geliştirilmiştir. Zirkonyum, lamine, beyazlatma gibi estetik uygulamalarla kemiklerimize, dişlerimize ve gülüşümüze yeniden kavuşmamız sağlanmıştır.

Diş cerrahisi, diş estetiği ve koruyucu diş hekimliğinin bu muhteşem yolculuğunda birlikte yol almaktan ve değerli hastalarımızı kliniklerimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Her zaman yollarımızın kesişmesi dileğiyle…

SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR