Scroll Top

ÇOCUKLARDA AĞIZ BAKIMI

Bir doktor randevusu oluşturularak, bebeklikten çocukluğa geçiş döneminde günlük diş temizliğinde kendi ağız ve diş yapısına uygun diş fırçası, diş ipi ve macunu gibi temizlik araçlarını tanıması ve kullanması öğretilmelidir. Diş fırçası ve diş ipi kullanımı ile dişte kalan besin parçacıklarının dişten uzaklaştırılmasının diş sağlığı üzerindeki önemi konusunda çocuklara rehberlik edilmelidir.

Çocukların günlük diş bakım becerilerinin gelişmesi bu konuda bilinçli ve gelişmiş alışkanlıkları olan anne ve babalara sahip olmaları ile de ilişkilidir. Anne, baba ve diş hekimi çocuğun bu becerisinin gelişmesi konusunda birlikte hareket ederek çocuk için iyi bir model ve yönlendirici olurlar. Temiz ve ferah ağızlara sahip olmaktan zevk alan çocukları yetiştirmek diş hekimlerinin ve ebeveynlerin görevidir.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.