Scroll Top
TEDAVİLER
İMPLANT YERLEŞTİRME
İmplant eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve titanyum malzemeden yapılan yapay diş köküdür. İmplant yapılan diş, geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar.
ESTETİK UYGULAMALAR
Modern tedavi yöntemleri artık doğal dişe benzeyen ve biyolojik uyumlu diş köprü ve kaplamalarına yöneldi. Tamamen bilgisayar ortamında üretilen zirkonyum altyapılar ve estetik lamina diş kaplamaları sayesinde mesleğimizi daha çok severek yapmaya devam ediyoruz.
ÇOCUK DİŞ HEKİMLİĞİ (PEDODONTİ)
Çocuk diş hekimliği çocuk hastaların süt dişlerinin ve daimi dişlerinin sağlığı ile ilgilenir. Şekerli gıdalara düşkünlük, ağız içi hijyenin yeterli yapılamaması ve süt dişlerinin kolay çürüyebilen yapısı sebebiyle, süt dişlerine çürükten koruyucu işlem olarak florür sürülür ve fissür örtücü kullanılır. Ağrısız olan bu işlemler çocukların dişlerini çürümeye karşı korur ve çocukların diş hekimine düzenli gitme alışkanlıklarını geliştirir.
CERRAHİ UYGULAMALAR
Bugünkü teknolojik gelişmeler, diş hekimliğindeki tedavi uygulamaları ve kişilerin diş bakımı ve sağlığı konusunda daha bilinçli olması, geçmiş yıllara oranla dişlerin ömrünü uzatmaktadır. Diş çekimleri lokal anestezi ile ağrısız yapılmaktadır.
DİŞ BEYAZLATMA
Beyazlatma dişlerin yapısında oluşan renklenmeleri giderme işlemidir. Yaşlılık, kahve, çay, kola, sigara tüketimi gibi bir çok neden dişlerde renklenmeye neden olur. Diş hekimi ağartıcı ilaç kullanarak dişin ağrısız ve acısız olarak beyazlamasını sağlar.

DİĞER TEDAVİLERİMİZ

1998 yılına dayanan deneyimimiz ve birikimimiz ile Turkuaz Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri olarak Kadıköy ve Bağdat Caddesi kliniklerimizde diş hekimliğinin tüm alanlarında, güncel teknolojileri kullanarak hizmet vermekteyiz.

ORTODONTİ
Ortodontik tedavide genel olarak braket adı verilen tellerin ürettiği kuvvetin dişlere iletilmesini sağlayan ve dişler üzerine yapıştırılan parçalar kullanılır. Firma ve tekniklere göre çok çeşitli tipleri üretilmesine rağmen genel olarak metal veya porselen braketler kullanılmaktadır.
DENTAL RADYOGRAFİ
Dijital sistemin kullanılması görüntü kalitesini artırmakta ve kişinin aldığı radyasyon miktarını belirgin şekilde azaltmaktadır. Dişlerin, kemik ve diş etlerinin klinikte muayene ile görünmeyen kısımlarını göstermeye yarayan bir resimdir.
DİŞ SIKMA – GICIRDATMA
Diş sıkma problemi olan, yüz bölgesinde ağrı bulunan ve ağzını açmada sorun yaşayan hastalara botoks enjeksiyonu başarılı şekilde uygulanmaktadır. Botoks uygulanan hastaların ağrı seviyesinde belirgin düzeyde düşüş görülür.
KANAL TEDAVİSİ
Hasar görmüş veya canlılığını yitirmiş pulpa çıkarılmazsa diş ve çevresindeki dokular enfeksiyona maruz kalır ve sonunda hasta diş tamamen kaybedilir, enfeksiyon diğer dişlerin sağlığını da tehdit edecek şekilde yayılır.

Randevu almak İÇİN BİZİ arayın!

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.