Scroll Top

GÜLÜŞ TASARIMI

GÜLÜŞ TASARIMI

İnsanlar için genç ve güzel görünmek evrensel bir arzudur. Estetiğe olan ilgi tarih öncesinden bugüne  yüzyıllardır gelişimini sürdürmüştür. Konuşma ve göz temas seviyesinde kalan yüz estetiği her zaman ön planda tutulmuştur.

Gülüş tasarımı ilk defa Hollywood yıldızlarının gülüşünün yeniden tasarlandığı uygulamalarla diş hekimliği alanına girmiş olmakla birlikte günümüzde tüm dünyayı etkisina almıştır. Gülüş tasarımı artık diş hekimliği uygulamalarında önemli bir yer almıştır.

Estetik Diş Hekimliğinde ön dişler estetik bölge olarak adlandırılır. Bu bölgede önemli estetik kaygılara neden olabilen  şekil, pozisyon, renk ve yapı bozuklukları gülüş tasarımı uygulamalarının önemli çalışma alanıdır.

Fotoğraf çekimi, hastanın beklenti ve isteklerinin öğrenilmesi  ile desteklenmiş detaylı bir muayene sonrasında, diş, dudak, çene, yüz uyumu ve hastaların beklentileri dikkate alınarak tüm analizler tek tek değerlendirilerek hastaya en uygun gülüş tasarımı planlanır. Örneğin hasta daha genç görünmek istiyorsa,  üst kesicilerin 2-4mm görünmesini sağlayacak bir tedavi planlanır.  Hastanın farklı bir beklentisi yoksa genel beğeni tercihlerine uygun olarak  kadınlarda ön dişler yuvarlak ve  büyük, erkek hastalarda daha küçük ve  keskin olarak tasarlanır.

Gülüş tasarımı uygulamaları ile çok daha sağlıklı, temiz ve estetik dişlere kavuşmak mümkündür. Diş beyazlatma,  bonding,  porselen ve zirkonyum kaplama, laminate veneerler, invisalign (telsiz ortodonti) implanttedavisi gibi bir çok diş hekimliği uygulaması gülüş tasarımı uygulamalarında yer alır.

Gülüş tasarımı”  uygulamaları, dişlerin rengi, formu, dizilişi, şekil deformasyonu, boy uyumsuzlukları,  dişlar arası veya diş kaybından kaynaklı boşluklar gibi bir çok neden bağlı sorunları tedavi eder.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.